5.9.2018 - 9.9.2018

Okolo jižních Čech 2018

5.9.2018 - 9.9.2018

Základní informace

Co je to OJČ?

Okolo jižních Čech 2018 je mezinárodní cyklistický etapový závod, který se koná od 5. do 9. září 2018. Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod a zároveň o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již sedmý ročník


Více informací

Protažení trasy do Rakouska

Novinkou letošního ročníku je protažení trasy závodu do sousedního Rakouska. Start druhé etapy bude v rakouském městečku Litschau. Kulturní program na Stadtplatz Litschau začíná ve čtvrtek 6. září 2018 již v 10,00 hod.

Vyhrát můžeš i ty!

V každém ze sedmi startovních či cílových měst se již tradičně bude konat minimálně dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle. Pro diváky je opět připravena TOMBOLA! Při zakoupení nápoje nebo občerstvení u označeného stánku obdržíte slosovatelné kupóny. Losovat budeme o cyklistický dres závodu Okolo jižních Čech od firmy Alea, kvalitní cyklistickou přilbu značky R2 a kvalitní sportovní batoh značky Kappa.

Podporujeme hendikepované!

Součástí pátého dne závodu bude vložený závod hendikepovaných, který povede ulicemi města Jindřichův Hradec

Klíčové informace k závodu OJČ

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech 2018 se koná od 5. do 9. září 2018.Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod a zároveň o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již sedmý ročník. Závod je velice dobře znám mezi českou i evropskou cyklistickou špičkou. Na start prestižního podniku se postaví na 150 závodníků z 15 zemí.

Atmosféra závodu je velmi podmanivá. Diváci kolem tratě vedoucí kouzelnou jihočeskou krajinou jsou svědky dechberoucích soubojů závodníků v kopcích, spurtech a dojezdech v centrech jihočeských měst. Průměrná rychlost závodníků přesahuje neuvěřitelných 40 km/h.

Novinkou letošního ročníku je protažení trasy závodu do sousedního Rakouska. Start druhé etapy bude v rakouském městečku Litschau. Název závodu OKOLO jižních Čech tak dojde svému naplnění. Stejně jako v minulých letech, budou závodníci poměřovat síly v pěti dnech. Závod zavítá celkem do sedmi startovních či cílových měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle.


Zobrazit etapy


0.10955s