5.9.2018 - 9.9.2018

Okolo jižních Čech 2018

5.9.2018 - 9.9.2018

Výsledky

Co je to OJČ?

Okolo jižních Čech 2018 je mezinárodní cyklistický etapový závod, který se koná od 5. do 9. září 2018. Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod a zároveň o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již sedmý ročník


Více informací

Protažení trasy do Rakouska

Novinkou letošního ročníku je protažení trasy závodu do sousedního Rakouska. Start druhé etapy bude v rakouském městečku Litschau. Kulturní program na Stadtplatz Litschau začíná ve čtvrtek 6. září 2018 již v 10,00 hod.

Vyhrát můžeš i ty!

V každém ze sedmi startovních či cílových měst se již tradičně bude konat minimálně dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle. Pro diváky je opět připravena TOMBOLA! Při zakoupení nápoje nebo občerstvení u označeného stánku obdržíte slosovatelné kupóny. Losovat budeme o cyklistický dres závodu Okolo jižních Čech od firmy Alea, kvalitní cyklistickou přilbu značky R2 a kvalitní sportovní batoh značky Kappa.


Více informací


Podporujeme hendikepované!

Součástí pátého dne závodu bude vložený závod hendikepovaných, který povede ulicemi města Jindřichův Hradec


Více informací

Dresy pro vedoucí závodníky

Závod se pojede na pět etap a budou se v něm rozdělovat dresy po vzoru Tour de France. Tedy žlutý pro vedoucího jezdce, zelený pro vedoucího závodníka bodovací (sprinterské) soutěže, bílý s červenými puntíky pro vedoucího muže vrchařské soutěže a bílý pro vedoucího jezdce do 23 let.

 

Žlutý trikot

Dres pro vedoucího závodníka závodu. Sponzorem je RBB Invest.

 

Zelený dres

Dres pro vedoucího závodníka bodovacího závodu. Sponzorem je Fruko-Schulz.

 

Puntíkatý dres

Dres pro vedoucího závodníka vrchařské soutěže. Sponzorem je AXON.

 

Bílý dres

Dres pro nejlepšího závodníka kategorie U23. Sponzorem je SWIETELSKY.

Klíčové informace k závodu OJČ

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech 2018 se koná od 5. do 9. září 2018.Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod a zároveň o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již sedmý ročník. Závod je velice dobře znám mezi českou i evropskou cyklistickou špičkou. Na start prestižního podniku se postaví na 150 závodníků z 15 zemí.

Atmosféra závodu je velmi podmanivá. Diváci kolem tratě vedoucí kouzelnou jihočeskou krajinou jsou svědky dechberoucích soubojů závodníků v kopcích, spurtech a dojezdech v centrech jihočeských měst. Průměrná rychlost závodníků přesahuje neuvěřitelných 40 km/h.

Novinkou letošního ročníku je protažení trasy závodu do sousedního Rakouska. Start druhé etapy bude v rakouském městečku Litschau. Název závodu OKOLO jižních Čech tak dojde svému naplnění. Stejně jako v minulých letech, budou závodníci poměřovat síly v pěti dnech. Závod zavítá celkem do sedmi startovních či cílových měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle.


Zobrazit etapy


0.14647s