Od 5. do 8. září 2024

Okolo jižních Čech 2024

Od 5. do 8. září 2024


Okolo jižních Čech 2024 je mezinárodní cyklistický etapový závod, který se koná od 5. do 8. září 2024. Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již jedenáctý ročník.​​​​​​


Více informací


Vyhrát můžeš i ty!

V každém z osmi startovních či cílových měst se již tradičně bude konat minimálně dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle. Pro diváky je opět připravena TOMBOLA! Při zakoupení nápoje nebo občerstvení u označeného stánku obdržíte slosovatelné kupóny. Losovat budeme o cyklistický dres závodu Okolo jižních Čech od firmy LAWI, kvalitní cyklistickou přilbu značky R2 a kvalitní sportovní batoh značky Kappa.


Více informací

Dětské závody 2024

Vaši nejmenší se mohou během letošního závodu Okolo jižních Čech zúčastnit závodu pro děti - a to v neděli 10. září v Jindřichově Hradci.


Více informací

Podporujeme hendikepované!

Součástí čtvrtého dne závodu bude vložený závod hendikepovaných, který povede ulicemi města Jindřichův Hradec


Více informací


Dresy pro vedoucí závodníky

Závod se pojede na čtyři etapy a budou se v něm rozdělovat dresy po vzoru Tour de France. Tedy žlutý pro vedoucího jezdce, zelený pro vedoucího závodníka bodovací (sprinterské) soutěže, bílý s červenými puntíky pro vedoucího muže vrchařské soutěže a bílý pro vedoucího jezdce do 23 let.

 

Žlutý dres

Dres pro vedoucího závodníka závodu. Sponzorem je RBB Invest.
 

 

Zelený dres

Dres pro vedoucího závodníka bodovacího závodu. Sponzorem je Fruko-Schulz.

 

Puntíkatý dres

Dres pro vedoucího závodníka vrchařské soutěže. Sponzorem je AXON.

 

Bílý dres

Dres pro nejlepšího závodníka kategorie U23. Sponzorem je SWIETELSKY.
 

Klíčové informace k závodu OJČ

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech 2024 se koná od 5. do 8. září 2023. Je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější závod v silniční cyklistice v České republice. Letos proběhne již jedenáctý ročník. Závod je velice dobře znám mezi českou i evropskou cyklistickou špičkou.

Atmosféra závodu je velmi podmanivá. Diváci kolem tratě vedoucí kouzelnou jihočeskou krajinou jsou svědky dechberoucích soubojů závodníků v kopcích, spurtech a dojezdech v centrech jihočeských měst. Průměrná rychlost závodníků přesahuje neuvěřitelných 40 km/h.

Stejně jako v minulých letech, budou závodníci poměřovat síly ve čtyřech dnech. Závod zavítá celkem do sedmi startovních či cílových měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle.


0.476s